Možnosti využití

  • Rodinný dům a byt – vhodné především pro uživatele bytu, kteří chtějí mít pod kontrolu topení, klimatizaci či větrání z jedné aplikace v mobilním telefonu, který je zpravidla vždy při ruce. Mladí moderní lidé oceňují nadčasové moderní řešení. Senioři a lidé s omezením pohybu, využijí snadné a jednoduché ovládání čehokoliv od topení až po osvětlení.
  • Chata (Vila) pro rekreaci – rodiny a lidé žijící velmi aktivně mají odkudkoliv, kde je připojení na internet, možnost nastavit a ovládat vše co je připojeno do elektřiny a je zapojeno do systému i4Comfort.
  • Penzion (ubytování v soukromí) – obsluha penzionu nemusí kvůli zapnutí či vypnutí topení a jiných spotřebičů jezdit do penzionu a procházet všechny pokoje, aby nastavila či vypla nebo zapla to či ono. Díky i4Comfort budete mít pod kontrolou od topení, klimatizace až po další spotřebiče – nebude docházet k tomu, že bude mrháno energiemi, ale zajistíte hostům vynikající pohodlí. Šetříme Vám čas, nervy i peníze. Pro penziony a hotely  máme v sortimentu i dveřní klapky, které lze zapojit do systému i4Comfort, což Vám umožní vpustit ubytované do budovy – pokoje, aniž by jste museli předat klíče nebo být fyzicky přítomni otevření. Odbouráte tak Vaše cesty do penzionu, kdy nastane případ, že host hledá ubytování na poslední chvíli a Vás zastihne mimo penzion.
  • Hotel a luxusní sídla – provozovatelé a uživatelé mají vše přehledně v jedné aplikaci pod kontrolou. Vytápíte, klimatizujete a větráte opravdu jen tam, kde potřebujete – pokud není pokoj či apartmán využit, postačuje mít nastavenou pouze teplotu, která brání vymrznutí stavby a tím nevratnému poškození. Dle instalovaného systému vytápění, stačí již několik hodin k tomu, aby bylo dosaženo komfortní teploty. V kombinaci s dveřními a okenními kontakty lze detekovat otevření okna a systém reaguje vypnutím topení nebo chlazení v letních měsících – majitelé hotelů a rezidenčních domů a bytů tímto dosahují velmi zajímavých úspor na energiích.
  • Kanceláře a komerční prostory – pro provozovatele kanceláří, prodejen a restaurací má velký význam mít neustále pod kontrolou své náklady za energie a zároveň zajistit optimální podmínky pro práci svých zaměstnanců při udržení nákladů na rozumné úrovni.
  • Vinařské a potravinářské provozy – nejen při zpracování hroznů na víno je potřeba dodržovat určitý technologický postup, který vyžaduje pro řízené kvašení vína optimální teploty pro jednotlivé fáze výroby. Zde využíváme jako zdroj tepla/chladu tepelná čerpadla, která nám zabezpečí jak vytápění objektu, tak chlazení a ohřev moštu či vína. Jedna topná soustava, která se v létě změní na chladící soustavu zabezpečí optimální teploty pro různé prostory od sklepních, výrobních po skladovací, kancelářské, prezentační až po ubytování pro hosty, pokud je vinařství spojeno s ubytováním. i4Comfort pak toto vše zastřešuje a řídí, provozovatel – vinař veškeré teploty vidí přehledně na jednom ovládacím panelu a vše si může zkontrolovat vzdáleně přes internet z domu.
  • Zázemí pro sportovce – není potřeba vytápět a ohřívat vodu po celou zimu. Sportovci mají vyčleněné určité intervaly v týdnu, kdy mají trénink a potřebují mít vyhřáté kabiny a teplou vodu na sprchování. Vhodným systémem vytápění a ohřevu vody v kombinaci s načasováním lze pomocí systému i4Comfort snížit náklady na energie na minimum. Dle potřeby zajistíme vyhřívání trávy, vjezdů či jiných ploch, tak aby nedocházelo ke vzniku námrazy a mohlo být vše využíváno tak jak má.

Co lze pomocí systému i4Comfort ovládat:

Topení – v každé topné zóně (místnosti) lze nastavit jinou požadovanou teplotu, nastavit časové zóny s různou požadovanou teplotou pro jednotlivé časy.

Klimatizace – zapnout / vypnout dle jednotlivých místností, dle zvolené vybavenosti klimatizace je možné případně měnit jednotlivé módy (chlazení / ohřev / odvlhčování). V základu lze pouze zapnout či vypnout klimatizaci do původního zvoleného režimu, který se zvolí pomocí dálkového ovladače klimatizace. Rovněž lze nastavit časové zóny běhu klimatizace.

Ohřev teplé užitkové vody – zapnout / vypnout ohřívač s možností doby blokace běhu, volba mezi režimem komfort nebo útlum (udržení nezámrzné teploty). Dle požadavku lze zapojit a řídit cirkulační čerpadlo, pokud je připraven cirkulační okruh mezi bojlerem na teplou vodu a koupelnou či kuchyní.

Větrání – dle technického řešení systému větrání lze větrání zapnout / vypnout, měnit intenzitu větrání až po nastavení časových zón.

Okenní žaluzie a rolety – zastínění / odstínění oken, lze každé zvlášť nebo lze kombinovat zastínit všechny okna nebo odstínit, rovněž lze kombinovat s časovým nastavením.

Ovládání vybraných zásuvek a světelných okruhů – např. venkovní osvětlení před domem, garáží, osvětlení vánočních dekorací atd. nutno specifikovat z důvodu vhodné velikosti rozvaděče elektro.

Dále lze řídit a mít pod dohledem provoz  - závlahy dle jednotlivých větví, ohřev a filtrace bazénu, sauny a další elektrické spotřebiče dle požadavků a technických možností daného zařízení.

Možným využitím systému i4Comfort je i vzdálené jednorázové odblokování dveřní západky ve dveřích či branky – nutno zvážit případné bezpečnostní rizika.

Vyhřívání vjezdů, chodníků, odtokových žlabů a střešních rýn – lze řídit ručně a nebo kombinovat se systémy ochrany proti zamrznutí venkovních ploch či ochranou před poškozením rýn sněhem nebo ledem.

Vhodná kombinace technologií a vhodného způsobu ovládání, nastavení a řízení, Vám nejen zpříjemní život, ale navíc snížíte náklady na energie v době, kdy danou technologii nevyužíváte.

i4Comfort může imitovat obydlenost domu či bytu v době, kdy jste na dovolené a máte obavu o svůj dům.
Odeslat nezávaznou poptávku